  • HDMR-19-01-S-SM-PF
HDMR-19-01-S-SM-PF
advertisement
Manufacturer No:
HDMR-19-01-S-SM-PF
Manufacturer:
Samtec
HK JDW NO:
680-HDMR-19-01-S-SM-PF
Package:
Description:
Conn HDMI RCP 19 POS 0.5mm Solder RA SMD 19 Terminal 1 Port
Step5Bar-code shipping tag
HDMR-19-01-S-SM-PF
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Housing Material
    Steel
  • Published
    2012
  • Number of Terminations
    19
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Gender
    Female
  • HTS Code
  • Pitch
    500μm
  • Orientation
    Right Angle
  • Depth
    12.16mm
  • Max Voltage Rating (AC)
    40V
  • Number of Ports
    1
  • Length
    15mm