  • HDMKP900-720I
HDMKP900-720I
advertisement
Manufacturer No:
HDMKP900-720I
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-HDMKP900-720I
Package:
Datasheet:
Description:
720μF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Step5Bar-code shipping tag
HDMKP900-720I
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • Published
    2017
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Capacitance
    720μF
  • Operating Temperature (Max)
    80°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    900V
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    220V
  • Diameter
    84.4mm
  • Length
    185mm