  • HDC-S276-32S1-TG30
HDC-S276-32S1-TG30
advertisement
Manufacturer No:
HDC-S276-32S1-TG30
HK JDW NO:
2-HDC-S276-32S1-TG30
Package:
Description:
HDC (High Density Connector) Series Receptacle, Female Sockets Solder Gold Black 30.0μin 0.76μm 276 Positions Pitch: 0.100 2.54mm -55°C~125°C Bulk Through Hole, Right Angle
Step5Bar-code shipping tag
HDC-S276-32S1-TG30
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    276
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Number of Rows
    3
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Pitch
    0.100 2.54mm