  • HD64F3694GFPIV
HD64F3694GFPIV
advertisement
Manufacturer No:
HD64F3694GFPIV
HK JDW NO:
668-HD64F3694GFPIV
Package:
64-LQFP
Datasheet:
HD64F3694GFPIV
Description:
32KB 32K x 8 FLASH H8/300H 16-Bit Microcontroller H8® H8/300H Tiny Series HD64*3694 64 Pin 20MHz 64-LQFP
Quantity:
In Stock : 694
Step5Bar-code shipping tag
HD64F3694GFPIV
    Select All
  • Connectivity
    I2C, SCI
  • Bit Size
    16
  • Data Converter
    A/D 8x10b
  • Watchdog Timer
    Yes
  • Access Time
    20 μs
  • Number of Timers/Counters
    3
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    64-LQFP
  • Number of Pins
    64
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Published
    2005
  • Series
    H8® H8/300H Tiny
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    64
  • Subcategory
    Microcontrollers
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    HD64*3694
  • Pin Count
  • Interface
    I2C, SCI
  • Memory Size
    32kB
  • Number of I/O
    29
  • RAM Size
    2K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V