  • HCM4920000000ABJT
HCM4920000000ABJT
advertisement
Manufacturer No:
HCM4920000000ABJT
HK JDW NO:
185-HCM4920000000ABJT
Package:
HC-49/US
Datasheet:
HCM4920000000ABJT
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
HCM4920000000ABJT
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HCM49
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm