  • HCM1A4020V2-3R3-R
HCM1A4020V2-3R3-R
advertisement
Manufacturer No:
HCM1A4020V2-3R3-R
HK JDW NO:
255-HCM1A4020V2-3R3-R
Package:
Nonstandard, 2 Lead
Datasheet:
HCM1A4020V2-3R3-R
Step5Bar-code shipping tag
HCM1A4020V2-3R3-R
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard, 2 Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.173Lx0.165W 4.40mmx4.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    3.1A
  • Inductance
    3.3μH
  • DC Resistance (DCR)
    85mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    32MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    4A
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm