  • HCM1A1307-1R0-R
HCM1A1307-1R0-R
advertisement
Manufacturer No:
HCM1A1307-1R0-R
HK JDW NO:
255-HCM1A1307-1R0-R
Datasheet:
HCM1A1307-1R0-R
Step5Bar-code shipping tag
HCM1A1307-1R0-R
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    HCM1A
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.539Lx0.512W 13.70mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    28A
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.77mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    30A
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm