  • HCM1A1305V2-6R0-R
HCM1A1305V2-6R0-R
advertisement
Manufacturer No:
HCM1A1305V2-6R0-R
HK JDW NO:
255-HCM1A1305V2-6R0-R
Datasheet:
HCM1A1305V2-6R0-R
Step5Bar-code shipping tag
HCM1A1305V2-6R0-R
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    HCM1AV2
  • Size / Dimension
    0.530Lx0.496W 13.45mmx12.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    9.7A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    6μH
  • DC Resistance (DCR)
    12.7mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    11MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    16A
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm