  • HCM1A1105V2-6R8-R
HCM1A1105V2-6R8-R
advertisement
Manufacturer No:
HCM1A1105V2-6R8-R
HK JDW NO:
255-HCM1A1105V2-6R8-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HCM1A1105V2-6R8-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HCM1A1105V2-6R8-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HCM1AV2
  • Size / Dimension
    0.425Lx0.394W 10.80mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    7A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    6.8μH
  • DC Resistance (DCR)
    20mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    11MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    10A
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm