  • HCM1A1105V2-1R2-R
HCM1A1105V2-1R2-R
advertisement
Manufacturer No:
HCM1A1105V2-1R2-R
HK JDW NO:
255-HCM1A1105V2-1R2-R
Datasheet:
HCM1A1105V2-1R2-R
Description:
Quantity:
In Stock : 12460
Step5Bar-code shipping tag
HCM1A1105V2-1R2-R
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    HCM1AV2
  • Size / Dimension
    0.425Lx0.394W 10.80mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    21A
  • Inductance
    1.2μH
  • DC Resistance (DCR)
    2.4mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    37MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm