  • HCM1A0805-3R3-R
HCM1A0805-3R3-R
advertisement
Manufacturer No:
HCM1A0805-3R3-R
HK JDW NO:
255-HCM1A0805-3R3-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HCM1A0805-3R3-R
Description:
Quantity:
In Stock : 2211
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HCM1A0805-3R3-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HCM1A
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.319Lx0.315W 8.10mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    8A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    3.3μH
  • DC Resistance (DCR)
    10mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    8A
  • Height Seated (Max)
    0.213 5.40mm