  • HCM1707-470-R
HCM1707-470-R
advertisement
Manufacturer No:
HCM1707-470-R
HK JDW NO:
255-HCM1707-470-R
Datasheet:
HCM1707-470-R
Step5Bar-code shipping tag
HCM1707-470-R
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HCM1707
  • Size / Dimension
    0.677Lx0.663W 17.20mmx16.85mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    6.8A
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    16.85mm
  • Current Rating
    6.8A
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    47mOhm Max
  • Max DC Current
    6.8A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    7.5A
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm
  • Length
    17.1958mm
  • Width
    16.8402mm