  • HA1451500000G
HA1451500000G
advertisement
Manufacturer No:
HA1451500000G
HK JDW NO:
48-HA1451500000G
Package:
Datasheet:
Description:
0.100 2.54mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless - Leg Spring, Push-In Spring 1 Levels 20-26 AWG HA
Step5Bar-code shipping tag
HA1451500000G
  • Current
    2A
  • Terminal and Terminal Block Type
    BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
  • Positions Per Level
    14
  • Mating Orientation
    Horizontal with Board
  • Wire Termination
    Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Wire Gauge
    20-26 AWG
  • Voltage
    150V