  • HA0300500000G
HA0300500000G
advertisement
Manufacturer No:
HA0300500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-HA0300500000G
Purchasing and Inquiry
HA0300500000G Overview
HA0300500000G Features
09-508 series
HA0300500000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek HA0300500000G Terminal Blocks applications.
  • Military Technology
  • Medical technology
  • Communication
  • Energy efficient lighting (LED)
  • Measuring & Control Technology
  • Electrical substations
  • All Electrical Machinery
  • Variable speed/frequency drivers
  • Industrial Automation
  • Datacom
Step5Bar-code shipping tag
HA0300500000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Wire Gauge
    14-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    10A
  • Positions Per Level
    3
  • Mating Orientation
    Vertical with Board
  • Wire Termination
    Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Copper Alloy - Tin Plated
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C