  • H7CZ-L8D1 DC12-24/AC24
H7CZ-L8D1 DC12-24/AC24
advertisement
Manufacturer No:
H7CZ-L8D1 DC12-24/AC24
HK JDW NO:
607-H7CZ-L8D1 DC12-24/AC24
Package:
Datasheet:
Description:
COUNTER LCD 6 CHAR 12-24V PNL MT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H7CZ-L8D1 DC12-24/AC24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Reset
    External, Front Panel, Programmable
  • Display Type
    LCD - Black Characters
  • Number of Characters Per Row
    6, 6
  • Count Rate
    30Hz, 10kHz
  • Display Characters - Height
    0.394 10.00mm 0.236 6.00mm
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Weight
    0.221lb 100.24g
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2013
  • Series
    H7CZ
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Preset
  • Voltage - Supply
    12V~24VDC
  • Ingress Protection
    IP66 - Dust Tight, Water Resistant
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Output Type
    Relay
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 45.00mm x 45.00mm