  • H7CN-BLN AC100-240
H7CN-BLN AC100-240
advertisement
Manufacturer No:
H7CN-BLN AC100-240
HK JDW NO:
607-H7CN-BLN AC100-240
Package:
Datasheet:
Description:
COUNTER LED 4 CHAR 100-240V PNL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H7CN-BLN AC100-240
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Weight
    0.331lb 150.14g
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2002
  • Series
    H7CN
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Preset
  • Voltage - Supply
    100V~240VAC
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Output Type
    Relay
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 45.00mm x 45.00mm
  • Operating Mode
    Up, Down, Individual
  • Input Type
    No Voltage
  • Reset
    External, Front Panel
  • Display Type
    LED - Red Characters
  • Number of Characters Per Row
    4
  • Count Rate
    30Hz
  • Display Characters - Height
    0.314 8.00mm