  • H5CX-L8D-N DC12-24/AC24
H5CX-L8D-N DC12-24/AC24
advertisement
Manufacturer No:
H5CX-L8D-N DC12-24/AC24
HK JDW NO:
607-H5CX-L8D-N DC12-24/AC24
Package:
Datasheet:
Description:
RELAY TIME DELAY 9999HRS 5A 250V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H5CX-L8D-N DC12-24/AC24
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    24VAC 12V~24VDC
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Function
    Programmable (Multi-Function)
  • Circuit
    SPDT (1 Form C)
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC