  • H5CX-A-N AC100-240
H5CX-A-N AC100-240
advertisement
Manufacturer No:
H5CX-A-N AC100-240
HK JDW NO:
607-H5CX-A-N AC100-240
Package:
Datasheet:
Description:
RELAY TIME DELAY 9999HRS 5A 250V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H5CX-A-N AC100-240
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Published
    2002
  • Series
    H5CX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    100V~240VAC
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Function
    Programmable (Multi-Function)
  • Circuit
    SPDT (1 Form C)
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC