  • H5BR-B-500-AC24/DC12-24
H5BR-B-500-AC24/DC12-24
advertisement
Manufacturer No:
H5BR-B-500-AC24/DC12-24
HK JDW NO:
607-H5BR-B-500-AC24/DC12-24
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H5BR-B-500-AC24/DC12-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Series
    H5BR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    24VAC 12V~24VDC
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Function
    Programmable (Multi-Function)
  • Circuit
    SPDT (1 Form C)
  • Throw Configuration
    SPDT
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC