  • H48-6G-280-220-3
H48-6G-280-220-3
advertisement
Manufacturer No:
H48-6G-280-220-3
Manufacturer:
t-Global Technology
HK JDW NO:
788-H48-6G-280-220-3
Package:
Datasheet:
H48-6G-280-220-3
Description:
THERM PAD 280MMX220MM GRAY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H48-6G-280-220-3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Material
    Silicone Elastomer
  • Shape
    Rectangular
  • Series
    H48-6G
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Conductive Pad, Sheet
  • Color
    Gray
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Tacky - Both Sides
  • Shelf Life Start
    Date of Purchase
  • Outline
    280.00mm x 220.00mm
  • Thermal Conductivity
    6.0W/m-K
  • Thickness
    0.118 3.00mm