  • H3Y-2 AC200-230 1S
H3Y-2 AC200-230 1S
advertisement
Manufacturer No:
H3Y-2 AC200-230 1S
HK JDW NO:
607-H3Y-2 AC200-230 1S
Package:
Datasheet:
Description:
RELAY TIME DELAY 1SEC 5A 250V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H3Y-2 AC200-230 1S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    Socketable
  • Published
    2008
  • Series
    H3Y
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    200V~230VAC
  • Termination Style
    Plug In
  • Function
    Off-Delay, On-Delay
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC