  • H3M-H-AC100/110/120-A
H3M-H-AC100/110/120-A
advertisement
Manufacturer No:
H3M-H-AC100/110/120-A
HK JDW NO:
607-H3M-H-AC100/110/120-A
Package:
SMD/SMT
Description:
RELAY TIME DELAY 5MIN 5A 250V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H3M-H-AC100/110/120-A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Socketable
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Published
    2015
  • Series
    H3M
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    100V~120VAC
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Function
    On-Delay
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Throw Configuration
    DPDT
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC