  • H3FA-A-DC24
H3FA-A-DC24
advertisement
Manufacturer No:
H3FA-A-DC24
HK JDW NO:
607-H3FA-A-DC24
Package:
Datasheet:
H3FA-A-DC24
Description:
RELAY TIMER DPST .1SEC-10M 24VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H3FA-A-DC24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Published
    2008
  • Series
    H3FA
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Power Rating
    330mW
  • Voltage - Supply
    24VDC
  • Termination Style
    PC Pin
  • Function
    On-Delay
  • Operating Supply Voltage
    250V
  • Circuit
    DPST-NO/NC (1 Form A and B)
  • Throw Configuration
    DPST, SPST
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    3A @ 250VAC
  • Load Current
    3A