  • H3DS-ML AC24-230/DC24-48
H3DS-ML AC24-230/DC24-48
advertisement
Manufacturer No:
H3DS-ML AC24-230/DC24-48
HK JDW NO:
607-H3DS-ML AC24-230/DC24-48
Package:
Description:
RELAY TIME DELAY 120HRS 5A 250V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H3DS-ML AC24-230/DC24-48
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Published
    2011
  • Series
    H3DS-M
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    24V~230VAC 24V~48VDC
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Function
    Programmable (Multi-Function)
  • Circuit
    SPDT (1 Form C)
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC