  • H25030-3Q
H25030-3Q
advertisement
Manufacturer No:
H25030-3Q
HK JDW NO:
256-H25030-3Q
Package:
Datasheet:
H25030-3Q
Description:
Fuse Holder 3P 30A Class H w/.25" QC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H25030-3Q
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to H25030-3Q.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    6
  • Weight
    453.59237mg
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    H250
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    600V
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Current Rating (Amps)
    30A
  • Current Rating
    30A
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Voltage
    250V