  • GXA36002
GXA36002
advertisement
Manufacturer No:
GXA36002
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GXA36002
Package:
Datasheet:
Description:
CAP TRIM 4.5-36PF 100V THRU HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GXA36002
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GXA36002.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Dielectric Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    FILMTRIM®
  • Size / Dimension
    0.335Lx0.295W 8.50mmx7.50mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Terminal Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    3330
  • Q @ Freq
    1500 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top and Bottom
  • Capacitance Range
    4.5pF~36pF
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height Seated (Max)
    0.449 11.40mm
  • Length
    8.5mm
  • Width
    7.5mm