  • GXA18000
GXA18000
advertisement
Manufacturer No:
GXA18000
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GXA18000
Package:
Datasheet:
GXA18000
Description:
CAP TRIMMER 2-18PF 100V TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GXA18000
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GXA18000.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance Range
    2pF~18pF
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height
    10.2108mm
  • Height Seated (Max)
    0.402 10.20mm
  • Length
    8.5mm
  • Width
    7.7mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Dielectric Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    FILMTRIM®
  • Size / Dimension
    0.335Dia 8.50mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    7.62mm
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Size Code
    3330
  • Q @ Freq
    1500 @ 1MHz