  • GWF8R050
GWF8R050
advertisement
Manufacturer No:
GWF8R050
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GWF8R050
Package:
Datasheet:
Description:
CAP TRIMMER 0.8-8PF 500V TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GWF8R050
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GWF8R050.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Terminal Shape
    SPECIAL
  • Dielectric Material
    Sapphire
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    PISTONCAP®
  • Size / Dimension
    0.118Dia 3.00mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Q @ Freq
    1000 @ 250MHz
  • Capacitance Range
    0.8pF~8pF
  • Multi-turn
    1
  • Height Seated (Max)
    0.470 12.00mm