  • GTM43007-A3807.5-F(R)
GTM43007-A3807.5-F(R)
advertisement
Manufacturer No:
GTM43007-A3807.5-F(R)
Manufacturer:
GlobTek, Inc.
HK JDW NO:
325-GTM43007-A3807.5-F(R)
Quantity:
In Stock : 1770
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GTM43007-A3807.5-F(R)
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~45°C
  • Series
    GTM43007-A3809-1.5-F
  • Size / Dimension
    3.00Lx2.00W x 0.93 H 76.2mmx50.8mmx23.6mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    38W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cETLus, EAC, ETL, FCC, NEMKO, S-Mark, UKRSepro
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    7.5V
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC