  • GS25U15-P1J
GS25U15-P1J
advertisement
Manufacturer No:
GS25U15-P1J
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GS25U15-P1J
Package:
Datasheet:
GS25U15-P1J
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER USA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GS25U15-P1J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Plug-In
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Depth
    54mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CSA, UL
  • Efficiency
    84.5 %
  • Output Voltage
    15V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    1.66A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Polarity
    Positive
  • Output Current
    1.66A
  • Output Power
    25W
  • Current - Output 1
    1.66A
  • Max Output Power
    25W
  • Max Input Current
    700mA
  • Height
    78.74mm
  • Length
    33.02mm
  • Width
    53.34mm