  • GS06E-11P1J
GS06E-11P1J
advertisement
Manufacturer No:
GS06E-11P1J
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GS06E-11P1J
Package:
Datasheet:
GS06E-11P1J
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 7.5V 6W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GS06E-11P1J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Series
    GS06E (6W)
  • Size / Dimension
    2.60Lx1.26W x 1.67 H 66.0mmx32.0mmx42.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power (Watts)
    6W
  • Approval Agency
    CE, GS
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    800mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    7.5V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    Europe
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max