  • GS-3-100-2002-F-LF
GS-3-100-2002-F-LF
advertisement
Manufacturer No:
GS-3-100-2002-F-LF
Manufacturer:
TT Electronics/IRC
HK JDW NO:
850-GS-3-100-2002-F-LF
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GS-3-100-2002-F-LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GS-3
  • Size / Dimension
    0.224Diax0.516L 5.70mmx13.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    3W
  • Additional Feature
    SEMI-PRECISION
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Working Voltage
    1000V