  • GRT31CC81A226ME01L
GRT31CC81A226ME01L
advertisement
Manufacturer No:
GRT31CC81A226ME01L
HK JDW NO:
535-GRT31CC81A226ME01L
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
GRT 22μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~105°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 736
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
GRT31CC81A226ME01L
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm