  • GRM43SB30J107ME16L
GRM43SB30J107ME16L
advertisement
Manufacturer No:
GRM43SB30J107ME16L
HK JDW NO:
535-GRM43SB30J107ME16L
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
100μF Ceramic Capacitor 20% 10% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 17711
Step5Bar-code shipping tag
GRM43SB30J107ME16L
  • Package / Case
    Ceramic
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    10% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
  • Size Code
    1812
  • Height
    2.8mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness
    2.8mm