  • GRM43RF51H155ZD01L
GRM43RF51H155ZD01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM43RF51H155ZD01L
HK JDW NO:
535-GRM43RF51H155ZD01L
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
GRM 1.5μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -30°C~85°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 11881
Step5Bar-code shipping tag
GRM43RF51H155ZD01L
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    Y5V
  • Height
    1.8mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm