  • GRM43D7U3A392JW31L
GRM43D7U3A392JW31L
advertisement
Manufacturer No:
GRM43D7U3A392JW31L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM43D7U3A392JW31L
Package:
1812
Datasheet:
Description:
3.9nF Ceramic Capacitor 5% -750+/-120ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1812
Quantity:
In Stock : 4483
Step5Bar-code shipping tag
GRM43D7U3A392JW31L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    1812
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    149.997327mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -750+/-120ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.9nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    U2J
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness
    2mm