  • GRM32QR72E184KW01L
GRM32QR72E184KW01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM32QR72E184KW01L
HK JDW NO:
535-GRM32QR72E184KW01L
Package:
1210
Datasheet:
Description:
180nF Ceramic Capacitor 10% 1210
Quantity:
In Stock : 2484
Step5Bar-code shipping tag
GRM32QR72E184KW01L
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    180nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.5mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    1.5mm