  • GRM32NR71H184KA01L
GRM32NR71H184KA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM32NR71H184KA01L
HK JDW NO:
535-GRM32NR71H184KA01L
Package:
Description:
180nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 8857
Step5Bar-code shipping tag
GRM32NR71H184KA01L
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    180nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.35mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    1.35mm