  • GRM32DR61A226ME18K
GRM32DR61A226ME18K
advertisement
Manufacturer No:
GRM32DR61A226ME18K
HK JDW NO:
535-GRM32DR61A226ME18K
Package:
1210
Datasheet:
Description:
22μF Ceramic Capacitor 20% 1210
Quantity:
In Stock : 2698
Step5Bar-code shipping tag
GRM32DR61A226ME18K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Tolerance
    20%
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Dielectric
    X5R
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    2mm