  • GRM329R72A133JA01D
GRM329R72A133JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM329R72A133JA01D
HK JDW NO:
535-GRM329R72A133JA01D
Package:
1210
Datasheet:
Description:
13nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 1210
Quantity:
In Stock : 13945
Step5Bar-code shipping tag
GRM329R72A133JA01D
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    13nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm