  • GRM329F51A106ZA01J
GRM329F51A106ZA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM329F51A106ZA01J
HK JDW NO:
535-GRM329F51A106ZA01J
Package:
Datasheet:
Description:
10μF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 8635
Step5Bar-code shipping tag
GRM329F51A106ZA01J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    80%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm