  • GRM31M6R1H162JZ01L
GRM31M6R1H162JZ01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM31M6R1H162JZ01L
HK JDW NO:
535-GRM31M6R1H162JZ01L
Package:
Description:
1.6nF Ceramic Capacitor 5% -220+/-60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 4917
Step5Bar-code shipping tag
GRM31M6R1H162JZ01L
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -220+/-60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.6nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    R2H
  • Temperature Characteristics Code
    R2H
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness
    1.2446mm