  • GRM31CR70J106MA01K
GRM31CR70J106MA01K
advertisement
Manufacturer No:
GRM31CR70J106MA01K
HK JDW NO:
535-GRM31CR70J106MA01K
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
GRM 10μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 14961
Step5Bar-code shipping tag
GRM31CR70J106MA01K
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Depth
    1.6mm
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm