  • GRM31CR61C106KA88K
GRM31CR61C106KA88K
advertisement
Manufacturer No:
GRM31CR61C106KA88K
HK JDW NO:
535-GRM31CR61C106KA88K
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
GRM 10μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 1734
Step5Bar-code shipping tag
GRM31CR61C106KA88K
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Depth
    1.6mm
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm