  • GRM31CC70J226KE15K
GRM31CC70J226KE15K
advertisement
Manufacturer No:
GRM31CC70J226KE15K
HK JDW NO:
535-GRM31CC70J226KE15K
Description:
22μF Ceramic Capacitor 10% 22% ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 2869
Step5Bar-code shipping tag
GRM31CC70J226KE15K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    22% ppm/°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7S
  • Temperature Characteristics Code
    X7S
  • Multilayer
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.6mm