  • GRM31CB31E106KA75
GRM31CB31E106KA75
advertisement
Manufacturer No:
GRM31CB31E106KA75
HK JDW NO:
535-GRM31CB31E106KA75
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
10μF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 11027
Step5Bar-code shipping tag
GRM31CB31E106KA75
  • Package / Case
    Ceramic
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    1206
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm