  • GRM31C5C1H104GA01K
GRM31C5C1H104GA01K
advertisement
Manufacturer No:
GRM31C5C1H104GA01K
HK JDW NO:
535-GRM31C5C1H104GA01K
Package:
1206
Datasheet:
Description:
100nF 50V Ceramic Capacitor 2% 1206
Quantity:
In Stock : 13694
Step5Bar-code shipping tag
GRM31C5C1H104GA01K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    2%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness
    1.8034mm