  • GRM31B7U2E123JW31L
GRM31B7U2E123JW31L
advertisement
Manufacturer No:
GRM31B7U2E123JW31L
HK JDW NO:
535-GRM31B7U2E123JW31L
Package:
1206
Datasheet:
Description:
12nF Ceramic Capacitor 5% -750+/-120ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 13524
Step5Bar-code shipping tag
GRM31B7U2E123JW31L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    40.001177mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -750+/-120ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    12nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    U2J
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Multilayer
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.25mm