  • GRM31A7U3A220JW31D
GRM31A7U3A220JW31D
advertisement
Manufacturer No:
GRM31A7U3A220JW31D
HK JDW NO:
535-GRM31A7U3A220JW31D
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
GRM31A7U3A220JW31D Overview
This device's program size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This coefficient equals U2J indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The unit can operate at 1kV Volts DC - Rated DC.
GRM31A7U3A220JW31D Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with U2J being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV
GRM31A7U3A220JW31D Applications
There are a lot of Murata Electronics GRM31A7U3A220JW31D applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
GRM31A7U3A220JW31D
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    1mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm
  • Thickness
    990.6μm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%