  • GRM319F51H334ZA01J
GRM319F51H334ZA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM319F51H334ZA01J
HK JDW NO:
535-GRM319F51H334ZA01J
Package:
Datasheet:
Description:
330nF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 4827
Step5Bar-code shipping tag
GRM319F51H334ZA01J
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    80%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm